2016 Májusi események

Májusi események

• Ajka, 2016. 05. 04. Kis iskolák diákolimpiája

kézilabda II. helyezés

Tagok:  8. o. Pichler Friderika, Sipos Rebeka, Strifler Nikolett, Takács Annamária, Teiermeyer Gréta, Veisz Dorina,

7. o. Novák Lea, Pörzse Sarolta, Busznyák Laura, Németh Amanda

Felkészítő: Imri Zoltán

• Ajka, 2016. 05. 05. Kis iskolák diákolimpiája

atlétika I. helyezés

Papdi Kristóf 8. o. 800 m-es síkfutás

Svédváltó I. helyezés

Tagok: 4. o. Király Boglárka, 6. o. Hass Laura, 8. o. Takács Annamária, Teiermeyer Gréta

Háromtusa csapat I. helyezés

Tagok: 4. o. Novák Lara, Gaál Eszter,5. o.  Fonyódi Szófia, Friedl Rebeka, 8. o. Takács Annamária, Teiermeyer Gréta

Felkészítők: Tróbert Beáta, Imri Zoltán

Fiú svédváltó III. helyezés

Tagok: 4. o. Vinkelmann Dániel, 6. o. Farkas Renátó, 7. o. Horváth Attila, 8. o. Nagy Dávid

Fiú háromtusa csapat IV.

Tagok: 4. o. Vinkelmann Dániel, Németh Tamás, 5. o. Farkas Ábel, 6. o. Farkas Renátó, 8. o. Nagy Dávid, Papdi Kristóf

Felkészítő: Imri Zoltán

• Kislőd, 2016. 05. 06. „Szeresd a magyart!”vetélkedőn elért kiemelkedő helyezés

Tagok: 7. o. Novák Lea, Pörzse Sarolta, 8. o. Fuit Anna, Strifler Nikolett

Felkészítők: Antalné Galla Nikoletta, Magyarné Pirka Judit

• 2016. 05. 06. Rajzverseny osztály szinten

Felkészítő: Antalné Galla Nikoletta, Szabó Istvánné Várbiró Judit, Csiki Sándorné

• 2016. 05. 09. Merkúr átvonulás a Nap előtt

Tanulóink a bitumenes pályán vettek részt Ivanics Ferenc és felesége-volt tanítványunk- Rieger Klaudia előadásán és bemutatóján Valamint távcsövön keresztül tekinthették meg a jelenséget.

• 2016. 05. 18-án Német nyelvi mérésen vettek részt hatodikosaink

A mérés alatt rendkívüli esemény nem történt, minden rendben zajlott. A javítókulcsok segítségével kijavított feladatlapok alapján az elért átlag: 82%.

• 2016. 05. 19. Kis iskolák megyei döntője Tapolcán

Kilenc tanulót vittünk Tapolcára, azokat, akik Ajkán az első helyeket szerezték meg: leány svédváltó, leány Háromtusa, fiú 800m-es síkfutás. Az igényelt három személyautó helyett csak egynek kellett mennie, mert az Úkút Sk egyik buszát felajánlotta szállításra.

Mindhárom kategóriában diákjaink a dobogó legfelső fokára állhattak fel, ezzel megszerezve az országos versenyen való részvétel jogát, amely Békéscsabán lesz, 2016. 06. 23-06.26. között.

• 2016. 05. 25. OKÉV mérés

Az országos kompetenciamérés feladatait 6. és 8. osztályosoknak kellett megoldaniuk. Minőségbiztosítási ellenőr nem jelentkezett be erre a napra. Az iskolai koordinátor jegyzőkönyvben foglaltak szerint felkészítette a felmérésvezetőket a feladatra. Nyugodt körülményeket biztosítva dolgoztak a gyerekek, semmi körülmény nem zavarta meg munkájukat.

• Ajka, Zeneiskola-hangszerbemutató (2016. 05. 26.)

Hagyományokhoz híven első és másodikosaink osztályfőnökeik kíséretében ellátogattak a zeneiskolába, ahol meghallgatták az odajáró tanulók hangszerbemutatóját.  Intézményünkből két  diák hegedűn és szintetizátoron játszottak. A rendezvény nagy sikert aratott. A két osztály polgári járattal ment.

• Ajkarendek, 2016. 05. 27. megyei Német nemzetiségi verseny

A Laschober Mária Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola által szervezett versenyen két csapatot neveztünk be 5-6. o.-os  és 7-8. o.-os kategóriában.

A fiatalabb csaptunk elhozta az I. helyezést, melynek tagjai: 6. o. Dós Dorina, Tróbert Luca, Hajdu Levente

Egyéni versenyben Sós Dorina lett az I.

Felkészítő: Haasné Rieger Anett

7-8. o-s kategóriában diákjaink V.–ek lettek. Tagok: 8. o. Pichler Friderika, Strifler Nikolett, Teiermeyer Gréta

Felkészítő: Bodnár-Lémon Szabina

• Tihany, 2016. 05. 27. Rajzpályázatok díjátadó ünnepsége

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya által 2015/2016-os tanévben megrendezett „Egy nap a biztonságért-egy nap az iskolában”bűnmegelőzési rajzversenyen való eredményes részvételért négy diákunkat emelték ki:

4. o. Rieger Flóra, 3. o. Hoffman Olivér, Bőszény Ádám, Sofhauser Richárd

Érdekes programmal várták a jutalmazott tanulókat, és ez mellett ajándékokkal is kedveskedtek a szervezők.  A programra Rieger Ottó szülő vitte el a gyerekeket.

• Úrkút, 2016. 05. 28. Gyermeknap

Az iskolai és az óvodai Szülői Szervezet bonyolította le a falusi gyermeknapot, melyhez több vállalkozó adott támogatást. Fő szponzor Úrkút Község Önkormányzata. Első és másodikos tanulóink néptánccal, Tahin Ildikó irányításával, rockysaink Károlyiné Klespitz Katalin vezetésével mutatták be műsorukat. Ezen kívül hastáncosok, társas táncosok, valamint Rudi bohóc szórakoztatta a közönséget. Légvár, íjászat, lovaglás, csillám tetoválás, célba dobás, horgászat színesítette a programot. Cukorágyúval kilőtt édességet szedhettek össze a gyerekek, valamint tűzoltó autó is kivonult és az érdeklődőknek mutatták be az autó felszerelését, használatát.

• Úrkút, 2016. 05. 31. „Farkas-gazdaság”

Ötödik osztályosok Csiki Sándorné osztályfőnök kíséretében ellátogatnak Farkas István bánya igazgatóhoz, ahol megtekinthetik az ott tartott háziállatokat, illetve a külön részen elkerített vadállatokat. Farkas István és felesége, Lipp Adrienn minden évben szívesen fogadják az osztályokat, különösen gyermekeik csoportjait.

Úrkút, 2016. május 31.                                  Tróbertné Klein Beáta