Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Márton-nap Úrkúton

2015.11.16

Márton-nap Úrkúton

2015. november 13-án a Szülői Szervezettel ismét megemlékeztünk Szent Mártonról, aki megosztotta köpenyét a rászorulóval. Az iskola színháztermében, a hagyománnyá vált rendezvényen 3. osztályos tanulóink osztályfőnökük, Koronczai Bernadett vezetésével nívós műsort adtak. Ludas Matyi történetét dolgozták fel, fergeteges sikert aratva. Tanulóink nagy beleéléssel adtál elő a jelenetet, közülük néhányan kis „színészként” szerepeltek a szép számmal összegyűlt nézőközönség előtt. A színdarabot követte a felvonulás a már jól ismert útvonalon. Nyolcadikosaink fáklyával vezették a jelmezbe öltözött Szent Mártont, majd őket követték lámpásokkal iskolánk diákjai. A rendezvény zárásaként a Közösségi Ház udvarán tábortüzet gyújtottunk, a szülők teával, bucival, zsíros kenyérrel kínálták a részt vevőket.  Az időjárás kegyes volt hozzánk. A nívósra sikerült esemény ismét a közösség pozitív hozzáállást, az összefogást, együttműködést igazolta.