Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Újul a géppark az általános iskolában

2016.03.11

Újul a géppark az általános iskolában

Nagy örömünkre szolgált, hogy intézményfenntartónk, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Ajkai Tankerülete pályázatot nyújtott be a TIOP-1.1.1. A-/15/1-2015-001-es számú Európai Unio-s kiírásra. Nyertesként intézményeinek új számítástechnikai eszközöket tudott biztosítani iskolánknak, az úrkúti Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolának 11db számítógépet, 6db monitort,, 1db szervert, 2db switchet juttatott. Időben jött a fejlesztés, mert számítógép parkunk elöregedett, az oktatás színvonala ez által veszélybe került. A kapott új eszközökkel a NAT-ban, a Helyi tantervben, illetve Kerettantervben megfogalmazott célok, követelmények zökkenőmentesen valósíthatók meg. Az informatika tanár tiszta lelkiismerettel, tudásának legjavát adva készítheti fel diákjainkat, hiszen tárgyi feltételeink is biztosítékul szolgálnak. Különösen fontos az oktatás ezen területe, mert az informatika világában tanulóinkat minél korábban be kell vezetni ennek a tudománynak gyakorlatban történő alkalmazására. Köszönjük!

Tróbertné Klein Beáta intézményvezető